Seni Bekliyoruz!
Hacettepe Üniversitesi Tanıtım Günleri bu yıl 29-31 Temmuz tarihleri arasında Beytepe Yerleşkesi'nde gerçekleştirilecek. Hayatın bütün renkleri burada... Peki ya sen?
HACETTEPE OTOMOTİV TOPLULUĞU ETKİNLİĞİ
16-17 Şubat tarihlerinde Mehmet Akif Ersoy salonunda; öğrencilerimizin kariyer hedeflerine katkı sağlamak amacıyla HACETTEPE OTOMOTİV TOPLULUĞU Sanayii Söyleşileri etkinliği düzenleyecektir.
H-Mech TEKNOFEST BİRİNCİSİ..
QS rankings 2021
FEANI indeks
Araştırma Projeleri
akademik pozisyon
MMU200 Stajı Hakkında Bilgilendirme

2021-2022 Öğrenim yılında MMÜ200 yaz stajı yüz yüze yapılmak üzere planlanmıştır. Olası tarihler 30 Mayıs-10 Haziran 2022 olup, öğrenci sayısına göre en az 2 grup halinde yapılacaktır. Staj raporları takip eden güz döneminde teslim edilmek üzere hazırlanır ve güz döneminde notlandırılarak öğrencinin transkriptine işlenir. Detaylı bilgilendirme ve staja kayıtlar Nisan 2022 döneminde yapılacaktır.

Sorularınız için : rasitkarakus@hacettepe.edu.tr

Şartları sağlayan öğrenciler aynı yaz döneminde MMU200 ve MMU300 stajlarını yapabilirler. Gerekli bilgiler için lütfen aşağıda verilen kuralları okuyunuz.

 

STAJLARIN ÖN KOŞULLARI

 

  1. MMÜ200 stajının yapılabilmesi için en az 1 yarıyıl eğitim görmüş olmak ve Introduction to Automotive/Mechanical Engineering dersini almış olmak gerekmektedir (F1 dışındaki bir harf notu yeterlidir).
  2. OMÜ/MMÜ300 stajının yapılabilmesi için en az 3 yarıyıl eğitim görmüş, MMÜ200 stajını tamamlamış ve MMÜ214 (Manufacturing Engineering) dersini almış olmak gerekmektedir (F1 dışındaki bir harf notu yeterlidir).
  3. OMÜ/MMÜ400 stajının yapılabilmesi için en az 5 yarıyıl eğitim görmüş ve OMÜ/MMÜ300 stajını yapmış olmak gerekmektedir.

 

MMU200 STAJ KURALLARI

  1. MMÜ200 stajı, bölüm Makina Atölyesinde yapacaklardır. Tarihler 200 Komisyonu tarafından her yıl Nisan ayı sonuna kadar belirlenmektedir. Genelde bahar dönemi finallerinin bitiminde yapılmaktadır. Bu nedenle seyahatlerinizi buna göre ayarlamalısınız.
  2. MMÜ200 Stajında devam mecburiyeti vardır. Mazeretli olarak ancak 1 yarım gün devamsızlığa müsaade edilir. 1 yarım günden fazla devamsızlık gerçekleştiği takdirde staj kabul edilmemektedir. Mazeret ile alakalı belgeler  sunulmak zorundadır.
  3. Yazın MMÜ200 stajı yapacak öğrencilerin isimlerini bildirmeleri gerekmektedir. (NİSAN 2022_Duyuru yapılacaktır)
  4. Staj için sigorta gerekmemektedir.